Revalid® регенеративна маска

Revalid® регенеративната маска е третман за интензивна нега. Формулата е збогатена со хранливи состојки како пантенол, алантоин, пченични протеини и екстракт од овес кои навлегуваат длабоко во косата за да ја обноват виталноста на косата одвнатре кон надвор. Маската Revalid® ја зајакнува оштетената коса, го намалува ризикот од кршење и остава чувство на свиленкаста и мека коса. Со редовна употреба може да ги намали свитканите и разделени врвови. Таа е совршен додаток на Revalid® шампонот и Revalid® балсамот. Не содржи парабени и сулфати.

КУПИ ОНЛАЈН ПРОНАЈДЕТЕ АПТЕКА СИТЕ ПРОИЗВОДИ

X

КУПЕТЕ REVALID ОНЛАЈН

АКТИВНИ СОСТОЈКИ

ПАНТЕНОЛ

Пантенолот докажано ја стимулира пролиферацијата на кожни фибробласти и го забрзува обновувањето на клетките. Исто така, помага косата да ја апсорбира и задржува влажноста. Како таква, оваа состојка може да помогне да се обнови оштетената коса и да се намалат разделените краеви и истенчувањето, како и да ја зголеми еластичноста на косата.

AЛАНТОИН

Алантоинот го смирува скалпот и го унапредува создавањето на клетките, подобрувајќи го обновувањето на кожата на скалпот.

ПРИРОДНИ ЕКСТРАКТИ

Есктрактите од пченични никулци содржат протеини и аминокиселини кои ја негуваат и зајакнуваат косата. Исто така, помагаат да се врати изгубената влажност и да се спречи понатамошно оштетување. Avena sativa екстрактот од овес делува на смирување на црвенилото и иритацијата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА

После миењето на вашата коса со шампонот Revalid® едноставно нанесете ја маската подеднакво на целата глава. Оставете да постои пет до десет минути пред да ја исплакнете целосно. Употребувајте ја два пати неделно за најдобри резултати.

После миењето на вашата коса со шампонот Revalid® едноставно нанесете ја маската подеднакво на целата глава. Оставете да постои пет до десет минути пред да ја исплакнете целосно. Употребувајте ја два пати неделно за најдобри резултати.