ШАМПОН ПРОТИВ ПРВУТ

Revalid шампонот против првут комбинира разновидни активни состојки за да обезбеди ефикасно и долготрајно отстранување на првутот. Активните состојки го враќаат нормалното хидрирање на скалпот и спречуваат формирање на нови лушпи. Во исто време, екстрактот од коприва, пантенолот и алантоинот го смируваат скалпот и го намалуваат непријатното чешање. Благодарение на неговиот состав, Revalid шампонот против првут е погоден за секојдневна употреба. Во клинички услови, Revalid шампонот против првут покажа исклучително добра подносливост при дерматолошкото тестирање. Без парабени и силикон.

 

ОЦЕНЕТЕ ГО ПРОИЗВОДОТ

5(1)

АКТИВНИ СОСТОЈКИ

PIROCTONE OLAMINE
Piroctone Olamine е состојка против првут која го намалува воспалението на скалпот и го намалува првутот.  

ЕКСТРАКТ ОД КОПРИВА
Екстрактот од коприва е широко употребуван во природните препарати и ја регулира продукцијата на себум во скалпот.

UNDECYLENIC ACID
Undecylenic acid има природни антигабични својства и ја намалува продукцијата на габата Malassezia и  придонесува за намалување на иритацијата и чешањето.

ПАНТЕНОЛ
Пантенолот докажано ја стимулира пролиферацијата на кожни фибробласти и го забрзува обновувањето на клетките. Исто така, помага косата да ја апсорбира и задржува влажноста. Оваа состојка може да помогне да се обнови оштетената коса и да се намалат распуканите врвови и истенчувањето, како и да ја зголеми еластичноста на косата. 

AЛАНТОИН
Алантоинот го смирува скалпот и го стимулира создавањето на клетките, подобрувајќи го обновувањето на кожата на скалпот.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Нанесете мала количина од Revalid шампонот против првут на дланката. Од шампонот со вода направете малку пена. Полека нанесете на влажна коса и нежно масирајте. Исплакнете темелно. Доколку е потребно, повторете..

ШТО МИСЛАТ ДРУГИТЕ

Во моментов нема достапни коментари од клиентите.

СТАРЕЕЊЕ И ТЕНКА КОСА

ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА

ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА ЗА МАЖИ

СУВА И БЕЗЖИВОТНА КОСА

ПРВУТ