Triple Active Шампон DS

Revalid Triple Active Shampoo DS е наше врвно решение за себороичен дерматит и сериозна форма на првут. Оваа екстра нежна формула за миење на косата е специјално формулирана да биде нежна со скалпот, и истовремено да се бори со проблемите во коренот на влакното. Има клинички докажано дејство со брз и долготраен резултат. Нашата дерматолошки одобрена формулација на моќни состојки не само што дава исклучителни резултати, туку учествува и во одржување на здрав микробиом на склапот. 

 

ОЦЕНЕТЕ ГО ПРОИЗВОДОТ

0(0)

АКТИВНИ СОСТОЈКИ

Crinipan AD
е моќен агенс против првут, особено ефикасен против квасната габа Malassezia. Покажува значителна ефикасност во борбата со првутот, истовремено нежно чистејќи ги косата и скалпот.

Dandrilys
е природен раствор на база на сапонини (jujubosides) од кората на растението Joazeiro. Воспоставува повторна рамнотежа на микробиотата на скалпот. Исто така дава брз и долготраен ефект врз чешањето и брзо и ефикасно го отстранува првутот.  

Elestab 100 HP 
е катјонски антимикробен агенс растворлив во вода, со широк спектар на активност во борбата против бактерии, габи и квасни габички. Има забележителен траен ефект против повторно мастење и чешање, правејќи го особено погоден за третмани кои вклучуваат плакнење на косата. Исто така има забележителен антииритирачки ефект врз скалпот. 

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Со мала количина шампон и вода направете пена. Нанесете на влажна коса и темелно истријте го скалпот. Оставете да делува 2-3 минути. Темелно исплакнете. Доколку е потребно, повторете ја постапката.

ШТО МИСЛАТ ДРУГИТЕ

Во моментов нема достапни коментари од клиентите.

СТАРЕЕЊЕ И ТЕНКА КОСА

ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА

ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА ЗА МАЖИ

СУВА И БЕЗЖИВОТНА КОСА

ПРВУТ