Anti-Aging ФЛУИД

Revalid Anti-Aging флуид со иновативна активна состојка, екстракт од листовите на Cassia Alata и екстракт од швајцарски еделвајс. Благодарение на активните состојки и нивното антиоксидативно, антивоспалително и заштитно дејство врз ДНК, флуидот: го заштитува скалпот од предвремено стареење, го намалува оксидативниот стрес во фоликулот на влакното, го забавува процесот на побелување на косата, го зголемува волуменот и дебелината на влакното, ги заштитува косата и скалпот од штетното УВ зрачење и загадување, ја штити бојата на косата. Без парабени,сулфати,силикони,алкохол.

 

ОЦЕНЕТЕ ГО ПРОИЗВОДОТ

0(0)

АКТИВНИ СОСТОЈКИ

DN-AGE™

DN-Age™ aктивната стостојка , е екстракт од листовите на растението Cassia alata. DN-Age™ in vitro и in vivo докажано е дека го намалува оксидативниот стрес и воспалението на скалпот и во фоликулите на влакното. Го заштитува скалпот од оштетување на клетките, го забавува процесот на побелување на косата и го прави влакното поцврсто, подебело и појако

ЕКСТРАКТ ОД ЕДЕЛВАЈС ОД ШВАЈЦАРСКИТЕ АЛПИ

Еделвајс (Leontopodium alpinum) е алпска „преживувачка ѕвезда“, која расте на висина од 3000 метри, каде има и високи нивоа на УВ зрачење. Изложеноста на екстремни температури, го прави растението еделвајс, експерт во самозаштита. Еделвајс има силна антиоксидативна моќ како чистач на слободни радикали и изразена заштитувачка моќ врз молекулата на ДНК .

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

За вашиот скалп: разделете ја вашата коса на два дела (сува или влажна). Нанесете 1 пипета (полна до означената линија) на секој од деловите. Со нежно масирање со прсти, втријте го флуидот во скалпот. За вашата коса: нанесете мала количина од флуидот на дланка, нанесете по должина на вашата коса и нежно исчешлајте ја. Да не се плакне. Обликувајте по ваша желба.

ШТО МИСЛАТ ДРУГИТЕ

Во моментов нема достапни коментари од клиентите.

СТАРЕЕЊЕ И ТЕНКА КОСА

ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА

ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА ЗА МАЖИ

СУВА И БЕЗЖИВОТНА КОСА

ПРВУТ