РЕГЕНЕРАТИВЕН БАЛСАМ

Revalid регенеративниот протеински балсам со хранливи состојки како екстракт од овес, пченични протеин и пантенол ја подобрува структурата на вашата коса правејќи ја мека, сјајна и еластична без да тежи надолу. Лесно се чешла. Не содржи парабени и сулфати.

 

ОЦЕНЕТЕ ГО ПРОИЗВОДОТ

5(1)

АКТИВНИ СОСТОЈКИ

ПАНТЕНОЛ

Пантенолот докажано ја стимулира пролиферацијата на кожни фибробласти и го забрзува обновувањето на клетките. Исто така, помага косата да ја апсорбира и задржува влажноста. Како таква, оваа состојка може да помогне да се обнови оштетената коса и да се намалат разделените краеви и истенчувањето, како и да ја зголеми еластичноста на косата.

AЛАНТОИН

Алантоинот го смирува скалпот и го унапредува создавањето на клетките, подобрувајќи го обновувањето на кожата на скалпот.

ПРИРОДНИ ЕКСТРАКТИ

Есктрактите од пченични никулци содржат протеини и аминокиселини кои ја негуваат и зајакнуваат косата. Исто така, помагаат да се врати изгубената влажност и да се спречи понатамошно оштетување. Avena sativa (екстрактот од овес) ги смирува црвенилото и иритацијата

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

После миење на косата со шампонот Revalid нанесете го Revalid кондиционерот преку целата коса, и тоа од скалпот до врвовите. Почекајте балсамот да делува за момент, расчешлајте со чешел со широки запци пред да исплакнете целосно

ШТО МИСЛАТ ДРУГИТЕ

5
20.10.2023

Косата многу полесно се расчешлува со овој кондиционер. А имам пробано многу производи

СТАРЕЕЊЕ И ТЕНКА КОСА

ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА

ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА ЗА МАЖИ

СУВА И БЕЗЖИВОТНА КОСА

ПРВУТ