REVALID® ПРОИЗВОДИ ЗА КОСА

Произведен во Швајцарија, создаден за здрава коса, Revalid® нуди нов, целосен пристап на решавање на вашите проблеми со косата. Revalid® производите се создадени специјално да одговорат на вашите потреби: било да се работи за зајакнување, потхранување, обновување, отстранување на првут или опаѓање на косата. Revalid линијата се докажа како многу ефективна и добро поднослива за време на дерматолошките тестирања Нашиот специјално создаден систем за нега на косата нежно делува на вашата коса и скалп, правејќи го идеален за секојдневна употреба.

СТАРЕЕЊЕ И ТЕНКА КОСА

Revalid® Anti-Aging шампон

Revalid® Anti-Aging шампонот содржи иновативна активна состојка DN-Age ™ - екстракт од листот Cassia Alata - и екстракт од Еделвајс од Швајцарските Алпи. Двете активни состојки се со антиоксидантни и радикални својства на отстранување на штетите за да се спротивстават на ефектите од надворешните стресови.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ ПРОНАЈДЕТЕ АПТЕКА

Revalid® Anti-Aging флуид

Revalid® Anti-Aging флуид со заштита на бојата содржи иновативна активна состојка DN-Age ™ - екстракт од листот Cassia Alata - и екстракт од Еделвајс од Швајцарските Алпи. 

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ ПРОНАЈДЕТЕ АПТЕКА

ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА

Revalid® шампон за стимулирање на растот на влакното

Revalid® шампонот за стимулација на растот на косата ја содржи иновативната состојка Redensyl® која комбинирана со екстракт од швајцарска артемизија и пантенол нежно ја чисти косата и го стимулира нејзиното растење, го навлажнува скалпот и ја зајакнува вашата коса. Revalid® шампонот за стимулација обезбедува оптимална нега за подобро средување на косата.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ ПРОНАЈДЕТЕ АПТЕКА

Revalid® серумот за раст

Revalid® серумот за раст содржи Redensyl®, патентирана активна состојка од областа на регенеративните медициски истражувања, го намалува опаѓањето на косата и ја зголемува густината на косата. Екстрактот од швајцарската артемизија и пантенол, исто така, делува така што го навлажнува скалпот и ја зајакнува косата.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ ПРОНАЈДЕТЕ АПТЕКА

ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА ЗА МАЖИ

Revalid® Energizing Shampoo

Revalid Energizing Shampoo ја содржи иновативната активна состојка SantEnergy, екстракт од растението Yerba Santa, и во комбинација со Redensyl помага во заживување на фоликулот на влакното и клетките на коренот. Активната состојка ги поттикнува и ревитализира фоликулите на влакното, штитејќи ги од оксидативно оштетување, ја зајакнува косата и го стимулира нејзиниот раст. 

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ ПРОНАЈДЕТЕ АПТЕКА

СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА

Revalid® шампон

Revalid® шампонот чисти нежно, но сепак темелно додека ја ревитализира косата. Хранливите состојки како екстракт од овес, пченични протеини и пантенол (витамин B5) ја зајакнуваат структурата на косата. Алантоинот го смирува скалпот. Revalid® регенеративниот протеински шампон е погоден за секојдневна употреба. Не содржи парабен и силикон.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ ПРОНАЈДЕТЕ АПТЕКА

Revalid® балсам

Revalid® регенеративниот протеински балсам со хранливи состојки како екстракт од овес, пченични протеин и пантенол ја подобрува структурата на вашата коса правејќи ја мека, сјајна и еластична без да тежи надолу. Лесно се чешла. Не содржи парабени и сулфати.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ ПРОНАЈДЕТЕ АПТЕКА

Регенеративна маска Revalid® 

Revalid® регенеративната маска е третман за интензивна нега. Формулата е збогатена со хранливи состојки како пантенол, алантоин, пченични протеини и екстракт од овес кои навлегуваат длабоко во косата за да ја обноват виталноста на косата одвнатре кон надвор. Маската Revalid® ја зајакнува оштетената коса, го намалува ризикот од кршење и остава чувство на свиленкаста и мека коса. Со редовна употреба може да ги намали свитканите и разделени врвови. Таа е совршен додаток на Revalid® шампонот и Revalid® балсамот. Не содржи парабени и сулфати.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ ПРОНАЈДЕТЕ АПТЕКА

Revalid® тоник за коса

Благодарение на енергетската формула со кофеин, Revalid® тоникот за коса ги зајакнува фоликулите на косата, го спречува опаѓањето на косата и овозможува нејзино растење. Кофеинот исто и ја зајакнува слабата коса и ја заштитува од понатамошно оштетување. Дополнително нежната масажа при нанесување помага да се стимулира циркулацијата на крвта во скалпот која е корисна за целата коса. Пантенолот, екстрактот од пченични никулци и екстрактот од овес дополнително го смируваат скалпот. Не содржи парабени, сулфати и силикон.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ  ПРОНАЈДЕТЕ АПТЕКА

REVALID® ШАМПОН ПРОТИВ ПРВУТ

Revalid® шампонот против првут

Revalid® evalid® шампонот против првут комбинира разновидни активни состојки за да обезбеди ефикасно и долготрајно отстранување на првутот. Активните состојки го враќаат нормалното хидрирање на скалпот и спречуваат формирање на нови лушпи. Во исто време, екстрактот од коприва, пантенолот и алантоинот го смируваат скалпот и го намалуваат непријатното чешање.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ ПРОНАЈДЕТЕ АПТЕКА