REVALID ПРОИЗВОДИ ЗА КОСА

Произведен во Швајцарија, создаден за здрава коса, Revalid нуди нов, целосен пристап на решавање на вашите проблеми со косата. Revalid производите се создадени специјално да одговорат на вашите потреби: било да се работи за зајакнување, потхранување, обновување, отстранување на првут или опаѓање на косата. Revalid линијата се докажа како многу ефективна и добро поднослива за време на дерматолошките тестирања Нашиот специјално создаден систем за нега на косата нежно делува на вашата коса и скалп, правејќи го идеален за секојдневна употреба.

СТАРЕЕЊЕ И ТЕНКА КОСА

ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА

ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА ЗА МАЖИ

СУВА И БЕЗЖИВОТНА КОСА

ПРВУТ

СТАРЕЕЊЕ И ТЕНКА КОСА

Anti-Aging ФЛУИД

Revalid Anti-Aging флуид со заштита на бојата содржи иновативна активна состојка DN-Age ™ - екстракт од листот Cassia Alata - и екстракт од Еделвајс од Швајцарските Алпи.

Повеќе информации

Anti-Aging ШАМПОН

Revalid Anti-Aging шампонот содржи иновативна активна состојка DN-Age ™ - екстракт од листот Cassia Alata - и екстракт од Еделвајс од Швајцарските Алпи. Двете активни состојки се со антиоксидантни и радикални својства на отстранување на штетите за да се спротивстават на ефектите од надворешните стресови.

Повеќе информации

ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА

ШАМПОН ЗА СТИМУЛИРАЊЕ НА РАСТ

Revalid шампонот за стимулација на растот на косата ја содржи иновативната состојка Redensyl која комбинирана со екстракт од швајцарска артемизија и пантенол нежно ја чисти косата и го стимулира нејзиното растење, го навлажнува скалпот и ја зајакнува вашата коса. Revalid шампонот за стимулација обезбедува оптимална нега за подобро средување на косата.

Повеќе информации

СЕРУМ ЗА РАСТ

Revalid серумот за раст содржи Redensyl, патентирана активна состојка од областа на регенеративните медициски истражувања, го намалува опаѓањето на косата и ја зголемува густината на косата. Екстрактот од швајцарската артемизија и пантенол, исто така, делува така што го навлажнува скалпот и ја зајакнува косата.

Повеќе информации

ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА ЗА МАЖИ

Енергетски шампон за МАЖИ

Revalid Energizing Shampoo ја содржи иновативната активна состојка SantEnergy, екстракт од растението Yerba Santa, и во комбинација со Redensyl помага во заживување на фоликулот на влакното и клетките на коренот. Активната состојка ги поттикнува и ревитализира фоликулите на влакното, штитејќи ги од оксидативно оштетување, ја зајакнува косата и го стимулира нејзиниот раст.

Повеќе информации

СУВА И БЕЗЖИВОТНА КОСА

РЕГЕНЕРАТИВЕН ШАМПОН

Revalid шампонот чисти нежно, но сепак темелно додека ја ревитализира косата. Хранливите состојки како екстракт од овес, пченични протеини и пантенол (витамин B5) ја зајакнуваат структурата на косата. Алантоинот го смирува скалпот. Revalid регенеративниот протеински шампон е погоден за секојдневна употреба. Не содржи парабен и силикон.

Повеќе информации

РЕГЕНЕРАТИВЕН БАЛСАМ

Revalid регенеративниот протеински балсам со хранливи состојки како екстракт од овес, пченични протеин и пантенол ја подобрува структурата на вашата коса правејќи ја мека, сјајна и еластична без да тежи надолу. Лесно се чешла. Не содржи парабени и сулфати.

Повеќе информации

РЕГЕНЕРАТИВНА МАСКА

Revalid регенеративната маска е третман за интензивна нега. Формулата е збогатена со хранливи состојки како пантенол, алантоин, пченични протеини и екстракт од овес кои навлегуваат длабоко во косата за да ја обноват виталноста на косата одвнатре кон надвор. Маската Revalid ја зајакнува оштетената коса, го намалува ризикот од кршење и остава чувство на свиленкаста и мека коса. Со редовна употреба може да ги намали свитканите и разделени врвови. Таа е совршен додаток на Revalid шампонот и Revalid балсамот. Не содржи парабени и сулфати.

Повеќе информации

ТОНИК ЗА КОСА

Благодарение на енергетската формула со кофеин, Revalid тоникот за коса ги зајакнува фоликулите на косата, го спречува опаѓањето на косата и овозможува нејзино растење. Кофеинот исто и ја зајакнува слабата коса и ја заштитува од понатамошно оштетување. Дополнително нежната масажа при нанесување помага да се стимулира циркулацијата на крвта во скалпот која е корисна за целата коса. Пантенолот, екстрактот од пченични никулци и екстрактот од овес дополнително го смируваат скалпот. Не содржи парабени, сулфати и силикон.

Повеќе информации

ПРВУТ

ШАМПОН ПРОТИВ ПРВУТ

Revalid evalid шампонот против првут комбинира разновидни активни состојки за да обезбеди ефикасно и долготрајно отстранување на првутот. Активните состојки го враќаат нормалното хидрирање на скалпот и спречуваат формирање на нови лушпи. Во исто време, екстрактот од коприва, пантенолот и алантоинот го смируваат скалпот и го намалуваат непријатното чешање.

Повеќе информации

Triple Active Шампон DS

Revalid Triple Active Shampoo DS е наше врвно решение за себороичен дерматит и сериозна форма на првут. Оваа екстра нежна формула за миење на косата е специјално формулирана да биде нежна со скалпот, и истовремено да се бори со проблемите во коренот на влакното.

Повеќе информации